Türk Yapımcılardan Yeni Oyun: Liqmo

Son yılların bağımlılık yaratan oyun türlerinden match-3, renk eşleştirme, oyun türüne giren Liqmo – Matching Magic Gems, Türk geliştirici ekibi Smadlabs tarafından geçtiğimiz ağustos ayının sonlarına doğru piyasaya sürüldü.Cover PhotoOyunda ilk dikkat çeken nokta Liqmo adı verilen sevimli uzaylılar. Oyuncular, 60 saniye süren turlarda renk eşleştirdikçe Liqmolar besleniyor. Benzer oyunlardan öncelikli farkı da oyun alanına entegre edilmiş olan bu özellik.

Firmanın en çok önem verdiği nokta rekabet olduğu görülüyor. Bunun için de Facebook ile ilişkilendirilmesiyle oyunlar arkadaşlarıyla rekabet halinde olabiliyor. Ayrıca kendi puan düzeyindeki arkadaşı olmayan diğer Facebook kullanıcıları ile de rekabet içinde kalıyorlar. Facebook ile bağlanarak oynayan oyuncalar günlük hediyeler ve arkadaşlar arası hediye alıp verme gibi ekstra özelliklere sahip olabiliyor. Facebook’ta sinir bozucu izinsiz paylaşımlar konusunda oldukça hassas olan firma bu konuda oyuncuların gönül rahatlığı ile Facebook bağlantılı oynamalarını teşvik ediyor.

1-feed yor liqmos plusYapımcılar, Bejeweled Blitz ve Diamond Dash’ın markette güç kaybetmesini oyunculardaki rekabet isteğinin kaybolmasına bağlıyor. Candy Crush Saga ile birlikte renk eşleştirmeli oyun türü odağının daha çok seviye atlamalı ve zaman hassasiyeti olmayan bir duruma yöneldiğini belirten yapımcılar, Liqmo’da 60 saniyelik süre kısıtlaması ile oyun dinamiğinde uzmanlaşmayı zorlaştırırken aynı zamanda oyunu daha bağımlı yapıcı hale getirmeyi başarmakta.

Smadlabs, oyundaki grafikler ve arkaplan müzikleri ile övünüyor ve bu konuda da oldukça haklılar. Oyunun ses ve müzikleri Onur Meriç Tunca, grafik dizaynı da Sabrina Torchiana hazırladı. Liqmo iOS 8 ve üstü cihazlar için geliştirilmiş, iPad modelleri ile iPhone 5 ve üzeri modelleri destekliyor.

Ücretsiz oyunu denemek için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 

Sosyal Medya:
Facebook: https://www.facebook.com/Liqmo
Twitter: https://twitter.com/Liqmo

1 YORUM

  1. Yerli yapımcılardan böyle bir oyun görmek gerçekten sevindirici. Güzel de bir oyun olmuş. Başarılar.

Comments are closed.