Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı 3. Dönem Başvuruları Açılıyor!

Ar-Ge ve Yenilik Projelerinin çıktılarının seri üretimine yönelik olarak 10 Milyon TL’ye kadar destek veren Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı, 9 Kasım – 25 Aralık 2015 tarihleri arasında başvuru alacak!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen program kapsamında başvurularhttps://biltek.sanayi.gov.tr adresi üzerinden, e-imzalı olarak yapılabilecektir.

Kimler Başvurabilir?

  • Ar-Ge ve yenilik projelerinin çıktısı olan,
  • Teknoloji Geliştirme Bölgelerinde geliştirilen,
  • Öz kaynaklarla gerçekleştirilmiş ve “İncelemeli Patent Belgesi” olan ya da
  • Ar-Ge süreçleri yurtdışında tamamlanan ve o ülkedeki kurumlardan desteklenenteknolojik ürünlerin seri üretimi için Kobi ya da Sanayi ölçeğindeki firmalar bu desteğe başvuru yapabilecektir.

İlk defa 2014 yılında başlatılan Teknoyatırım –  Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programının son çağrısında 87 proje toplam 73. 654. 809 TL hibe ile desteklenmiştir. Desteklenen projeler arasında en yüksek orana Makine ve Ekipman İmalatı (23), Elektrikli Teçhizat İmalatı (12)ve Motorlu Kara Taşıtı, Römork İmalatı (10) sektörleri sahip olmuştur.

Destek Kalemleri ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki tablomuzdan ulaşabilir, detaylı bilgi için NoviCor ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.