Penta Teknoloji, Chaos Group’un Tek Yetkili Dağıtıcısı Oldu.

Chaos Group tarafından geliştirilmiş bir render motoru olan V-Ray, dünyanın en önde gelen tasarım stüdyoları, mimarlık firmaları, reklam ajansları ve görsel efekt şirketleri tarafından 3 boyutlu grafik uygulamaları için kullanılıyor. En yaygın kullanıldığı alan ise mimari görselleştirmeler. 1997’de kurulan Chaos Group’un Sofya, Los Angeles, Baltimore ve Seul’de ofisleri bulunuyor.

V-Ray başta Autodesk® 3ds Max® olmak üzere Autodesk Maya®, Autodesk Revit®, Rhinoceros, Maxon Cinema 4D, SketchUp, Softimage XSI ve Caligari trueSpace gibi çok sayıda 3 boyutlu grafik uygulamasını destekliyor.

Penta Teknoloji ve Chaos Group arasında yapılan anlaşma doğrultusunda, iş ortakları V-Ray ürünlerini Penta’nın B2B portalı Bayinet üzerinden satın alabilecekleri gibi, ara dağıtıcı olan bayilerden de tedarik edebilecek.

V-Ray for SketchUp ve V-Ray for Cinema 4D ürünleri için, Penta Teknoloji iş ortaklarından FGA Mimarlık ana yetkili satıcı olarak atandı.

Penta Teknoloji Satış Pazarlama Direktörü Necmi Ön yeni işbirlikleri ile ilgili olarak görüşlerini “Penta Teknoloji olarak en büyük hedefimiz iş ortaklarımıza katma değerli, uçtan uca çözümler sunmak. Chaos Group ile başlatmış olduğumuz iş ortaklığı bu anlamda bizim için mutluluk verici… Türkiye’de tek yetkili dağıtıcısı olduğumuz Autodesk ürünlerinin yanı sıra farklı endüstriyel tasarım uygulamaları için de önemli bir tamamlayıcı ürün olan V-Ray’in ürün yelpazemizde bulunması, bu hedefimiz doğrultusunda bizler için çok önemli…  Chaos Group’un Türkiye’deki tek dağıtıcısı olmak da bizim için ayrıca bir mutluluktur.” şeklinde ifade etti.

Chaos Group Kanal Yöneticisi Javid Imanov ise görüşlerini “Chaos Group olarak Penta Teknoloji ile iş ortağı olduğumuz için çok heyecanlıyız. Görselleştirme çözümümüz V-Ray, foto gerçekçi görsel efektleri geniş ekrana aktarmadaki rolü ile Akademi Ödülü’nü kazandı. Bunun yanında V-Ray for SketchUp, V-Ray for Rhino ve V-Ray for Revit ürünlerimizle yeni endüstrilere giriş yapıyoruz. Türkiye pazarı bizim için çok önemli… Penta Teknoloji ile birlikte bu son teknoloji uygulamalara ulaşmaları için sanatçı ve mimarları destekleyeceğiz.” şeklinde belirtti.