Demoday’de Neler Oldu? / Silikon Vadisi’nde Bir Türk Girişimci!

KWORKS Demoday her yıl olduğu gibi bu yıl da girişimcilik ve iş dünyasının önemli isimlerini biraraya getirdi. Yapı Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç ve Koç Üniversitesi Rektörü Umran İnan’ın da takip ettiği etkinliğe, Arçelik, Türk Hava Yolları, ING ve Borusan Holding gibi önemli şirketlerden de davetliler yer aldı.

TOFAŞ Stratejik Yönetim ve İş Geliştirme Eski Direktörü Ahmet Altekin, Yapı Kredi Ticari Bankacılık Satış Yönetimi Başkanı Ercan Aksen, ZER Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Ergun ve KWORKS Yönetici Direktörü Enis Erkel’in yer aldığı Kurumsal İnovasyon Paneli’yle başlayan Demoday, Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli ve MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Erhan Erkut’un keyifli girişimcilik sohbeti ile büyük ilgi topladı.

Panel ve girişimcilik sohbetinin ardından KWORKS girişimcileri ve ekibinin canlandırdığı kısa film gösterimi gerçekleştirildi. Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak, sinematografi ve aksiyon öğeleri barındıran film izleyicilerin beğenisini kazandı.

Demoday’in ikinci bölümünde, Hızlandırma Programı girişimleri Codela, Dopigo Taglist, ServisSoft, Nerdeİçek, KWORKS’teki 3 aylık süreçte kaydettikleri aşamayı ve ürün demo’larını izleyicilerle paylaştı. Erken aşama girişimcilerin dahil olduğu Ön Hızlandırma Programı’ndan Others, GameHub, SocialPano ve Polenio, Türkiye için gelecek vaadeden girişimler olduğunu gösteren sunumlara imza attı.

Etkinlik sonunda gerçekleşen kokteyl sırasında Ali Koç, Emre Kurttepeli ve Erhan Erkut, tüm girişimlerin standlarını ziyaret etti, görüşlerini paylaştı.