Metrobi Dinamik Rota Optimizasyonu Çözümü ile Slush’taydı!

2017 yılının Türkiye’de girişimcilik adına oldukça iyi geçtiğini söyleyebiliriz. Geçtiğimiz yıl onlarca girişim kurulurken, onlarcası da girişimlerini büyüttü ve geliştirdi. İTÜ Çekirdek girişimlerinden Metrobi de 29 Kasım – 1 Aralık 2017 tarihlerinde Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de dünyanın en büyük start-up etkinliklerinden biri olan Slush’a katıldı. 2600 başvuru arasından en iyi ilk 100 grubu olan Slush100 grubuna girmeyi başaran Metrobi, ilk gün sunumunun ardından turu geçerek en iyi 50 start-up arasına girdi.

Slush 2017

Slush yıllardır yatırımcılarla girişimcileri bir araya getiren etkinlikler düzenleyen bir kuruluş. 10. yıl etkinliği olan Slush 2017’ye 130 ülkeden toplamda 20 binden fazla ziyaretçi katıldı. Slush 2017 etkinliğinde 2600 Start-up, 1500 yatırımcı ve 600 gazeteci vardı. 2400 kişinin gönüllü olarak çalıştığı etkinlik boyunca yatırımcılar ve girişimciler arasında 10 bine yakın görüşme yapıldı.

Metrobi Dinamik Rota Optimizasyonu Çözümünü Anlattı

Slush 2017 etkinliğinde konuklara sunumunu yapan Metrobi, dağıtım ve teslimat yapan şirketlerin saha ekibini yönetmelerini kolaylaştıracak, rota planlamasının dakikalar içinde yapılabileceği bir çözüm geliştirdiklerini anlattı. Metrobi yapay zeka ile geliştirdiği rota optimizasyonu çözümü ile saha ekibinin rotaları üzerinde daha iyi yönetim ve planlama, gün içinde takip etme ve anında müdahaleler yapma fırsatları sunuyor. Geliştirdikleri bu çözüm ile Metrobi rota optimizasyonu kullanan şirketlerin maliyetlerini %30, planlama zamanlarını %80 düşürebileceklerini vaat ediyor.

Yatırımcılara Özel Sunum Yaptı

Yaptıkları halka açık ilk gün sunumunun ardından jüri tarafından beğenilerek ikinci tura geçmeye hak kazanan Metrobi, ikinci gün jürilere özel bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda günümüz e-ticaret sistemindekinde zorluklara değinen Metrobi CEO’su Oğuzhan Uyar, geliştirdikleri bu çözümle yalnızca rota optimizasyonu kullanan şirketlerin ve rota planlama sorumlularının işlerini kolaylaştırmakla kalmayıp, müşterilerin de alışveriş deneyimlerini daha iyi hale getirebileceklerini anlattı. Yapılan sunumun ardından yatırımcıların soruları cevaplandı. Bu soruların sadece Metrobi nezdinde değil, diğer girişim ve girişimciler için de dinlenmeye değer olduğunu düşünerek videoyu sizlerle paylaşıyoruz. Yatırımcıların neleri merak ettikleri konusunda diğer girişimcilere de fikir vereceğini düşünüyoruz.

Yorumlar