Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

II. Ar-Ge İnovasyon Zirvesi ve Sergisi

06/09/2017 - 07/09/2017

Ar-Ge ve İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, Ar-Ge Merkezleri, Üniversiteler, Teknoparklar ve Organize Sanayi Bölgeleri’nde geliştirilen inovatif projeleri aynı platformda buluşturarak, projeler arasında sinerji ve etkileşim oluşturmayı, projelerin yatırıma dönüşmesine ve ticarileşmesine katkıda bulunmayı hedeflemektedir.

İki gün süren organizasyonda sergi alanı yanında farklı başlıklarda düzenlenen oturumlarda, konunun uzmanları, iş ve sanayi dünyası temsilcileri, akademisyenler ile kamu kurum yetkilileri ziyaretçilerle bir araya gelmektedir.

29-30 Kasım 2016 tarihlerinde, birincisi İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen organizasyon kapsamında Türkiye’nin farklı bölgelerinden, Üniversiteler, Teknopark ve Ar–Ge Merkezleri’nden 180 inovatif proje sergilenmiştir. 1. Ar-Ge ve İnovasyon Zirve ve Sergisi’ne, Araştırma Merkezleri, üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, yatırımcı grupları başta olmak üzere 500 üzerinde kurum ve kuruluştan 5.000’in üzerinde temsilci katılım göstermiştir. 6-7 Eylül 2017 tarihlerinde 10.000’i aşkın katılımcı hedefiyle gerçekleşecek ikinci buluşma, ülkemizin gelişim ve kalkınmasına güçlü katkılar sağlayacak bir yaklaşımla tasarlanmıştır.

Mimar, Mühendisler Grubu MMG’nin öncülüğünde, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı himayelerinde Sağlık Bakanlığı, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜBİTAK, DEİK ve TOKİ’nin katkıları ile Üniversiteler, Teknoparklar, Kalkınma Ajansları ve Ar-Ge Merkezleri’nde geliştirilen inovatif projelerin tanıtılmasına, hızla yatırıma dönüşmesine, benzer projeler arasında ortak çalışmalar yapılmasına bir sinerji oluşmasına, Üniversite-Sanayi işbirliğinin geliştirilmesine, Türkiye’nin teknoloji ihraç eden ülke hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenmektedir.

Detaylar

Başlangıç:
06/09/2017
Bitiş:
07/09/2017
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
Website:
http://www.argezirvesi.com

Organizatör

Mimar ve Mühendisler Grubu
Telefon:
+90 (212) 217 51 00
E-posta:
info@mmg.org.tr
Website:
https://www.mmg.org.tr

Mekan

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı
Gümüş Cad. No:4 Harbiye
İstanbul, 34367 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
+90 212 373 11 00
Website:
http://www.icec.org